Hemen Sipariş Ver

Kargo Ücretsiz

Doktorların Tavsiyesi

Paket Gizliliği

(0312) 213 49 59 / Ankara

Neden NCARE Dong Quai Beyaz Şakayık?
Kullanım Şekli ve Dozu

Sabah, öğle ve akşam tok karnına düzenli bir şekilde su ile yutularak kullanılmalıdır.
Öğünler arası en az 4 saat olmalıdır.

Yetişkinlerde
Günde 3 öğün, her öğünde 3 tablet alınır. (3 kez x 3 tablet)

Kullanım Süresi


Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhafaza Koşulları


Sık Sorulan Sorular (SSS)

Satın alma ile ilgili sorularınız için lütfen buraya tıklayınız.

Kullanım Öncesi Sorular

 
?NCARE Tablet'in aynı faydayı sağladığını söyleyen diğer bitkisel ürünlerden farkı nedir?

İthal bir üründür, sadece Türkiye’de değil 1996 yılından beri Amerika, Japonya ve Hong Kong başta olmak üzere birçok ülkede satılmaktadır.

NCARE; FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi), GMP standartlarında üretilen ve Türkiye'ye ithal edilen bir üründür. Bu üretim kalitesi, Avrupa'dan çok daha ileri bir düzeydedir. Örneğin, Türkiye ve AB ülkeleri ağır metal analizi yapmazken, NCARE tablet ağır metal analizi de dahil olmak üzere birçok analize tabii tutulmaktadır.

 
NCARE olarak biz; tıbben doğru olmayan, ilmi olarak ispatlanmamış ve halkı kandırmaya yönelik ifadelerle (kesin çözüm, para iade garantili, arayan ilk 15 kişiye daha ucuza satış vb.) uydu kanallarında ürün satışı yapmadığımızın altını çizmek isteriz. NCARE ürünleri sadece satış noktamız olan eczanelerde ve web sitemizde satılmaktadır.
 
Umut ediyoruz ki; Bakanlığımızın son günlerde halkı uyarmak için televizyonlarda başlattığı KAMU SPOT’ları ile halkımız bilinçlenir ve uydu kanallarında gördükleri her derde deva, kesin çözüm diye sunulan ürünlere daha fazla itibar etmez.
 
?Niçin her öğünde alışık olduğumuzdan fazla sayıda tablet alıyoruz?

Kolay yutulabilmesi için, sayıca çok ama daha küçük tablet formu tercih edilmiştir. Yetişkinlerde her öğünde 3 veya 4 tablet alınması yeterlidir. Bizim önerimiz her öğünde 3 tablet alınması yönündedir.

Doz ayarlaması yapabilmek için; tableti ikiye veya üçe bölmek yerine daha küçük tabletler halinde, yurt dışında satıldığı şekli ile sizlere sunulmuştur.

 
?Yan etkileri var mı?
NCARE bitkisel tablet aç karnına alındığında, bazı kişilerde ishal ve midede hafif bir ağrıma yaptığı tespit edilmiştir. Bu sebeple yemeklerden sonra veya az da olsa bir şeyler atıştırdıktan sonra içilmesini tavsiye ediyoruz.
 
NCARE bitkisel tabletin dışkılamayı kolaylaştıran bir etkisi olmasına rağmen, ürün dozu fazla gelen kişilerde çok nadiren kabızlık yaptığı tespit edilmiştir. Özellikle beyaz unlu mamülleri, kek börek gibi işlenmiş gıdaları veya ızgara kırmızı et tüketen kişilerde bu durum söz konusu olmaktadır. Bu durumda alınan tablet sayısı azaltılarak, kabızlık önleyici gıdalar ile beraber kullanılabilir.
 
Yüksek tansiyonu olanı kişilerde çok nadiren baş ağrısı görülebilmektedir. Bu durumda kullanılan tablet sayısı azaltılmalıdır.
 
?NCAREPoint krem ile beraber kullanabilir miyim?
Tableti, Point krem ile birlikte kullanabilirsiniz. NCARE Point krem; antioksidan ve hücre yenileyici bir kremdir. NCARE Point hakkında bilgi için buraya tıklayınız.
 
?Başka ilaçlarla birlikte kullanabilir miyim?
Aşağıdaki ilaçlar ile birlikte kullanılması tavsiye edilmemektedir:
 • Daflon, Doxium, Protolog, Vendios ve benzer etkiye sahip olanlar
 • Voltaren, Cataflam, Dolorex, Dicloflam, Diclomec, Dikloron vb. (etken madde: diklofenak)
 • Anestol pomat, procto-glyvenol (etken madde: lidokain)
 • Kortos krem (etken madde: benzokain)
 • Arveles tablet (etken madde: deksketoprofen trometamol)
 • Aspirin (etken madde: asetilsalisilik asit)
 • Novalgin ampül (etken madde: metamizol sodyum)
 • Minoset, Vermidon, Panadol, Parol (etken madde: parasetemol)
 • Atril, Profen, Brufen vb. (etken madde: ibuprofen)
 • Plavix tablet (etken madde: klopidogrel)
 • Fragmin (etken madde: deltaparin)
 
?Bu ürünü kimler kullanmamalıdır? Şeker hastası, kalp veya tansiyon rahatsızlığı olan kişiler kullanabilir mi?
Hamile bayanlar kullanmamalıdır. Adet dönemindeki bayanlar, her öğünde 1 tablet alarak kullanabilir. Diyare (ishal) olan kişiler doktor kontrolünde kullanmalıdır. Ayrıca ürün içerisindeki bitkilere alerjisi olanlar kullanmamalıdır.
 
Şeker hastası, tansiyon veya kalp rahatsızlığı olan kişiler NCARE kullanabilir. Çok nadiren yüksek tansiyonu olan kişilerde baş ağrısı yaptığı tespit edilmiştir. Bu durumda alınan tablet sayısı azaltılarak kullanılabilir. Kalp rahatsızlığı olan kişilerde de alınan tablet sayısı azaltılarak kullanılabilir. (Örneğin; her seferde 3 tablet alması gereken kişi, 2 tablet alarak kullanabilir.)
 
Diyaliz hastalarının ve kronik karaciğer rahatsızlığı (hepatit B) olan kişilerin kullanması tavsiye edilmemektedir.
 
?Emzirme döneminde kullanılabilir mi?
Loğusalık döneminde kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde 4.aydan sonra kullanılmasında mahzur bulunmamaktadır. İlk 4 aylık süreçte kullanılması durumunda bebekte huzursuzluk, uykusuzluk, gaz sancısı, ishal gibi durumlar söz konusu olabilir. Tavsiyemiz; annenin kullandığı dönemde emzirmeyip, sütün kesilmemesi için her gün sütünü sağmasıdır. Bu süreçte bebeğe anne sütü muadili mamalar verilebilir. Bazı anneler, düşük dozda kullanmaya başlayarak bu yan etkileri görmediklerini bildirmiştir. NCARE tablet kullanıldığı süre boyunca anne sütünün miktarında artış olabilir.
 
?Adet (regl) döneminde kullanılabilir mi?
Ürünü adet kanamanızın olduğu dönemde kullanmanız; kanama şiddetinde değişme veya adet süresinin düzensizleşmesi gibi bir etki yapabilir. Bazı kişilerde adet ağrısının artması da söz konusu olmaktadır. Tavsiyemiz adet döneminde alınan tablet sayısını azaltarak kullamanız yönündedir. NCARE, adet ağrısı için kullanılan ağrı kesiciler ile birlikte kullanılmamalıdır.
 
?Ramazan ayında oruç tutarken nasıl kullanabilirim?
NCARE düzenli bir şekilde tok karnına sabah, öğle ve akşam alınarak kullanılmalıdır. Tavsiyemiz oruçlu olduğunuz zaman; iftar ve sahur sonrası tok karnına 3 tablet alarak kullanmanızdır.
 
?Kronik bir rahatsızlığım var. (Hipotiroid, Guatr, İBS vb) Ürününüzü kullanabilir miyim?
Bu durumdaki kişilerin NCARE dozunu düşürerek kullanması tavsiye edilmektedir. Örneğin; her öğünde 3 tablet yerine 2 tablet alarak ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanım Sonrası Sorular

 
?Patlıcan sapını kaynatıp içiyorum. Ayrıca böğürtlen suyu da içiyorum. Bunlarla birlikteNCAREkullanmamın sakıncası var mı?
Herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. NCARE bitkisel tablet, başka gıdalar ile veya alkolsüz içecekler ile birlikte kullanılabilen bir üründür.

Diğer Sorular

 
?Kabızlık sorunum var, NCARE kullanabilir miyim?
NCARE, kabızlık için kullanılan bir gıda veya ilaç değildir. Kabızlıktan kurtulmanız için doğal tavsiyelerimiz:

Sabah kalkınca; aç karnına kuru kayısı, kuru erik, kuru incir yenir.

1 tatlı kaşığı keten tohumu yenir ve üzerine 1 su bardağı su içilir.

1 tatlı kaşığı sızma zeytin yağı içilir ve üzerine 1 su bardağı su içilir.

Kahvaltı yapılır ve WC'ye gidilir; zorlama yapmadan, ıkınmadan tuvalet ihtiyacı giderilir.

Gün içerisinde kabızlığa sebep olabilecek; muz, çay, kahve, kola gibi gıdalardan uzak durulur.

Lifli gıdalar tercih edilir: balık, ıspanak, mercimek, çavdar ekmeği

Günlük en az 2 litre su içilir.

Beslenme alışkanlığı değiştirilerek kabızlık sorunu ortadan kaldırılamıyorsa, mutlaka doktor kontrolünde ilave ilaçlar kullanılır.

 
?NCARE tablet ile birlikte sinameki çayı içebilir miyim?
NCAREtablet ile birlikte sinameki çayı içebilirsiniz. Sinameki bitkisi veya bu bitkinin etken maddesini (sennozit) içeren ilaçlar kabızlık için önerilmektedir ancak içeriğinde sinameki bulunan karışımların 7 günden fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu sebeple sinameki çayını veya bu bitkiyi içeren kabızlık haplarını (örnek: Bekunis) uzun süre kullanmamalısınız. Sinamekinin uzun süre kullanılmasının birçok zararı bulunmaktadır. (NCARE Tablet, sinameki bitkisi içermez.)
 
?NCARE Dong Quai Beyaz Şakayık tabletin helal veya kosher (koşar/koşer) sertifikası var mıdır?
NCAREDong Quai Beyaz Şakayık bitkisel tabletinin helal veya kosher sertifikası yoktur. Ancak içeriği bitkiseldir. Tablet haline getirilirken kullanılan yardımcı maddeler ise hayvansal kökenli olmayıp, helal sertifikasına aykırı bir durum söz konusu değildir.
 
?NCARE Dong Quai Beyaz Şakayık tabletin raf ömrü nedir?
Raf ömrü 3 yıldır. Ürün etiketinin üzerinde üretim tarihi ve son kullanma tarihi yazmaktadır.
 
?Yasal mıdır? Yerli üretim midir? Bakanlıktan izni mevcut mudur?
Bitkisel bir gıda takviyesidir. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 08/04/2010 tarihli 1006001084 nolu ve 23/05/2011 tarihli 11.06.6A.001677 nolu izinleri ile yurtdışından ithal edilmektedir. En son tarihli izin belgesini (kontrol belgesi) görmek için buraya tıklayınız.
 
?Dünyada ilk defa ne zaman satışı başlamıştır?
1996 senesine kadar bitkilerin karışımı şeklinde; Çin, Hong Kong ve Japonya başta olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinde granül olarak kullanılmaktaydı. 1996 senesinden sonra GMP sertifikalı özel üretim tesislerinde bitkisel tablet haline getirilmiştir. Daha sonra diğer ülkelerde de tablet olarak satılmaya başlanmıştır.
 
Türkiye'de 40 tablet içeren formu ile satışına 2009 senesinde başlanmıştır. 2010 senesinin Temmuz ayından itibaren 120 tablet içeren yeni ambalajıyla satılmaktadır.


SSS Son Güncelleme: 15 March 2014

İçindekiler

1 kutu 120 bitkisel tablet içerir.

Beyaz Şakayık  Dong Quai  Karaağaç  Boldo  Akasya  Meyan Kökü 
Beyaz Şakayık Çiçeği Ekstresi, Dong Quai (Çin Melekotu) Kökü Ekstresi, Karaağaç Kabuğu Ekstresi, Boldo Yaprağı Ekstresi, Akasya Çiçeği Eksresi, Çin Meyan Kökü Ekstresi

İnsan sağlığına aykırı hiçbir unsur, kimyasal ve koruyucu madde içermemektedir.
Şeker, tuz, maya, soya, süt, yumurta, kabuklu deniz ürünü içermez.

Ürün Ambalajı


Referanslar

China Journal of Chinese Materia Medica,
Vol. 30, Issue 19, 2005. CNKI:ISSN: 1001-5302.0.2005-19-019

Shanghai Journal Of Traditional Chinese Medicine,
Vol. 36, Issue 11, 2002. ISSN: 1007-1334(2002)11-0027-01

Heilongjiang Medicine And Pharmacy,
Vol. 22, Issue 2, 1999. ISSN: 1008-0104; CN: 23-1421/R

Chinese Traditional Patient Medicine,
Vol. 21, Issue 4, 1999. ISSN: 1001-1528; CN: 31-1368/R