Ana Sayfa > İletişim > SSS

Sık Sorulan Sorular (SSS)

 
?Satın aldığımız üründe para iade garantisi veriyor musunuz?
Ürün ambalajı hiç açılmamış ve tekrar satılmasına engel teşkil eden bir durum yoksa satın aldığınız ürünü 30 gün içerisinde faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Ürünün bize ulaşmasını takip eden 3 iş günü içerisinde kargo ücretleri ve oluşacak olan banka masrafları düşülüp kalan tutar size iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ürün bedelinin iadesi daha uzun sürmektedir.
 
Örneğin 2 kutu NCARE Point Plus isimli üründen aldınız, 1.kutuyu kullandınız ve 2.kutuyu kullanma ihtiyacı hissetmiyorsunuz, bu durumda dilerseniz 2.kutuyu iade edebilirsiniz. Aradaki fark kargo vb. masraflar düşüldükten sonra hesabınıza gönderilecektir. 1 kutu satın almışsanız ve henüz kullanmamışsanız, aynı şekilde iade edebilirsiniz.
 
?NCAREÜrünleri Bakanlık onaylı mıdır?
NCAREürünleri GMP sertifikalı özel üretim tesislerinde üretilmekte ve ilgili bakanlığın prosedürleri sonrasında satılmaktadır. Örneğin; dermokozmetik ürünler (ReBelle Premium, Element, Point Plus, Baby) Sağlık Bakanlığının kozmetik yönetmeliğine uygun olarak üretilmekte ve bakanlığa bildirimleri yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı yapılan bu bildirimleri incelemektedir. Bakanlığın uygun görmediği bir ürünümüz bulunmamaktadır.
 
?Ürünlerinin helal veya koşer (kosher / koşar) sertifikası var mıdır ?
NCAREürünlerin helal veya kosher sertifikası yoktur. Ancak ürün içeriğinde helal koşullara aykırı bir madde bulunmamaktadır. Üretimde kullanılan tüm hammaddelerde bu hassasiyet gözetilmektedir. Örneğin; ürün içerisinde kullanılan vitaminler ya sentetik ya bitkisel yada helal sertifikalı vitaminlerdir.
 
?Telefon ile sipariş verebilir miyim?
Telefon numaranızı bırakırsanız, mesai saatleri içerisinde müşteri temsilcimiz size ulaşacak ve siparişiniz alınacaktır.
 
?İnternetten sipariş etmek istiyorum ama kredi kartı bilgilerimi vermek istemiyorum. Ne yapabilirim?
Web sitemiz 256bit şifreleme ve 3D Secure ile güvenli bir alışveriş imkanı sunmaktadır. İş ortağımız olan PAYTR sayesinde güvenli bir şekilde kredi kartınızla ödemeyi yapabilirsiniz.
 
Dilerseniz ödemeyi teslimat anında kapıda Aras Kargo görevlisine kredi kartı ile yapabilirsiniz. Yurtdışından sipariş veriyorsanız Western Union ile de ödemeyi yapabilirsiniz.
 
?Ürün ödemesini eft/havale ile yapmak istiyorum. Banka benden bunun için ekstra para talep eder mi?
Firmamız adına açılmış olan 2 farklı banka hesabımız bulunmaktadır. Başka bir bankadan eft yapıyorsanız, bankanız sizden komisyon ücreti talep edebilir. Bu ücreti az ödemenin tek yolu internet bankacılığıdır. Bazı bankalar internet üzerinden yapılan eft/havale işlemleri için hiçbir ücret talep etmemektedir. Lütfen konuyu bankanıza sorunuz. Ödemeyi yapabileceğiniz hesap bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:
 
Hesap Adı: EVS GIDA SAĞLIK HİZ.LTD.ŞTİ.
  • İş Bankası > Ankara > Gazi Mah. Şubesi
    IBAN: TR92 0006 4000 0014 2860 4063 74
    Şube Kodu: 4286 , Hesap No: 0406374

  • Garanti Bankası > Ankara > Meşrutiyet Cad. Şubesi
    IBAN: TR5700 0620 0052 8000 0629 8951
    Şube Kodu: 528 , Hesap No: 6298951

 
?Kredi kartı ile alışveriş yapmak istiyorum, taksit imkanı bulunmakta mıdır?
27 Eylül 2016 itibariyle, resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği gıda, kozmetik veya dermokozmetik ürünlerde taksit kaldırılmıştır. Bu sebeple taksitle ödeme imkanı bulunmamaktadır.
 
?Kredi kartı ile internet üzerinde ödemeyi yaparken şifre sordu, bu ne şifresidir?
3D Secure ile yapılan ödemelerde 3D secure şifresi sorulmaktadır. Kart şifrenizin, bu şifre ile ilgisi yoktur. Türkiye'deki bankalar her alışveriş talebinizde cep telefonunuza şifre göndermektedir. Bu 3D secure şifresi olmadan kredi kartınızdan tutar tahsil edilemeyecektir. Yani 3D Secure, kredi kartınızdan izinsiz para çekilmesini önleyen bir sistemdir. 
 
Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi bankanızın web sayfasından öğrenebilirsiniz.
Örneğin: İş Bankası, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ak Bank
 
?Teslimat anında ödemeyi kredi kartı ile kapıda yapabilir miyim?
Sadece Aras Kargo ile kapıda ödeme seçeneği ile yapılan siparişlerde, ödemeler kredi kartı ile tek çekim yapılabilmektedir. PTT Kargo ile kapıda ödeme seçeneğinde ise kargo görevlisi ürünleri adresinize teslim ederken ürün bedelini peşin olarak tahsil etmektedir.
 
?Siparişi verdikten sonra ürünler elime ne zaman ulaşır?
Siparişiniz, pazar ve resmi tatiller hariç her gün Ankara merkezimizden gönderilmektedir. PTT Kargo ile gönderilen siparişler 2-7 gün içerisinde teslim edilmektedir. Aras Kargo ile gönderilen siparişlerde 600km'den yakın olan illere 1-2 gün içerisinde, 600km'den uzak olan illere 2-4 gün içerisinde ulaşmaktadır. İlçelere, kasabalara yapılan gönderilerde teslim süresi değişebilmektedir. Teslim süresi kargo firmasının yoğunluğuna bağlı olarak çok nadiren daha uzun olabilmektedir.
 
Siparişinizin PTT Kargo veya Aras Kargo yerine başka bir kargo firması ile gönderilmesini talep ediyorsanız, siparişiniz kargoya verilmeden önce bize siparişiniz için tercih ettiğiniz kargo firmasının bilgilerini iletebilirsiniz. Ancak bu durumda kargo ücreti değişebilmektedir. Kapıda ödemeli gönderilen siparişler sadece Aras Kargo ve PTT Kargo ile yapılabilmektedir.
 
Yurtdışına gönderilen kargoların ücreti ve teslim süresi ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.
 
?Sipariş verdiğim ürün bana nasıl ulaşmaktadır?
Ürünler kapalı kargo ambalajı ile size gönderilmektedir. Ürün ile birlikte kullanımını anlatan broşür gönderilecektir. Dilerseniz, adresinize teslim yerine kargo şubesine teslim olarak da kargonuzu gönderebiliriz.
 
?Yurtdışında yaşıyorum. Sipariş vermek istiyorum. Ne yapabilirim?
İnternet üzerinden siparişinizi verebilirsiniz. Yurtdışında bulunan ve ürünümüzü satın almak isteyen kişilere ürünlerimiz Türkiye'den PTT Kargo ile veya ekspres (TNT/DHL ile) gönderilmektedir. Kargo ücreti alıcı ülkeye göre değişmektedir, varış süresi ülkeye göre (2-20 gün arasında) değişmektedir. Yurtdışına gönderilen kargoların ücreti ve teslim süresi ile ilgili bilgi almak için buraya tıklayınız.
 
?Merak ettiğim bir başka sorum var, bu sayfada bulamadım. Ne yapmalıyım?
Web sitemizin İletişim bölümünü tıklayarak her türlü soru, görüş ve önerilerinizi bize yazılı olarak iletebilirsiniz.Alışveriş Güvenliği Teslimat ve İade Şartları E-Ticaret Sözleşmesi Tüketici Yasası